FACHOWE DORADZTWO: +48 71 716 69 55
 • 10 LAT GWARANCJI NA CZĘŚCI
 • WIELOLETNIE DOŚWIADCZENIE
 • FACHOWE DORADZTWO: +48 71 716 69 55

Kup namiot ogrodowy: wysoka jakość i stabilność gwarantowana

Kup namiot ogrodowy: wysoka jakość i stabilność gwarantowana

W firmie Profinamiot na co dzień zajmujemy się namiotami i pawilonami. Jeśli chcą Państwo kupić namiot online, to jest to właściwy adres:

 • Kup solidne, wodoodporne namioty ogrodowe online
 • Doskonała obsługa i fachowe porady ekspertów
 • 10 lat gwarancji na części zamienne

Nowoczesne namioty w wielu rozmiarach i wersjach.

Na każdą okazję, gdy szukają Państwo skutecznej ochrony przed deszczem lub słońcem, mamy odpowiednie rozwiązanie! Każdy model jest wodoodporny i odporny na promieniowanie UV.

Nasze namioty ogrodowe dostępne są w wielu kolorach i wzorach

Jeśli chcą Państwo kupić swój namiot ogrodowy online, oferujemy do wyboru wiele modeli w różnych rozmiarach, wzorach, kolorach i materiałach. Zakres rozmiarów namiotów jest nie mały - od 3x2 m do przestronnych 8x36 m.

Różnice występują również w materiale. Podczas gdy konstrukcja naszych wodoodpornych namiotów ogrodowych jest zawsze wykonana z wytrzymałego metalu, oferujemy również modele aluminiowe i stalowe. Plandeka namiotu może być również wykonana z PE, PVC lub wodoodpornego, wysokowydajnego poliestru z powłoką PVC. Pawilony ogrodowe można zakupić z dachem typu hardtop, co oznacza, że zamiast plandeki poliestrowej mają pasujący dach wykonany z płyt poliwęglanowych.

Nasze namioty są dostępne również w szerokiej gamie kolorów. Białe namioty ogrodowe to klasyka, ale posiadamy w ofercie również czerwone, zielone i kolory w paski. Namioty expresowe, które służą jako namioty targowe, też często muszą być białe. Jednak do wszystkich innych celów oferujemy namioty ekspresowe w dwunastu kolorach. Nasze pawilony ogrodowe do przydomowego ogrodu dostępne są w czterech klasycznych kolorach i dwóch nowoczesnych wzorach. Mają Państwo wybór pomiędzy klasycznym wyglądem linii "Rendezvous" a nowoczesnym linii "Sunset", każdy w trzech klasach jakości. Model "Sunset Deluxe" w kolorze antracytu szczególnie przykuwa uwagę w ogrodzie.

Profinamiot: Poprostu #KOCHAMYNAMIOTY

Mamy tylko jeden cel: zaoferować Państwu optymalny, właściwy pawilon w wysokiej jakości za rozsądną cenę! Oczywiście jako eksperci od namiotów mamy dla Państwa również kilka dobrych rad. Proszę przeczytać poniżej, jak wybrać idealny pawilon dla swoich potrzeb.

Namioty Ogrodowe - Profinamiot

Bezkonkurencyjny wybór

Naszą bogatą ofertę wodoodpornych namiotów ogrodowych cechuje szeroki wybór rozmiarów, kolorów oraz różnych materiałów - z pewnością znajdą tu Państwo produkt idealnie dopasowany do swoich potrzeb. Na kolejnych stronach znajdą Państwo więcej przykładów zastosowań różnych wielkości pawilonów oraz do ich właściwości. Pawilon 3x3, Pawilon 3x4, Pawilon 3x6, Pawilon 4x4 lub pawilon ogrodowy wodoodporny. Do stabilnego całorocznego użytkowania oferujemy oczywiście również wysokiej jakości pawilony metalowe z aluminium lub stali.

Chętnie pomożemy Państwu w wyborze również telefonicznie:

+48 71 716 69 55
Poniedziałek - Piątek 8.30 - 17.30

Poradnik: Jak znaleźć odpowiedni pawilon lub idealny namiot imprezowy?

Namioty ekspresowe: składane, stabilne i wodoodporne!

Mało który namiot jest tak praktyczny i mobilny jak namiot ekspresowy (zwany również namiotem szybko składanym). Żaden inny namiot nie daje się tak szybko rozłożyć. Nasze namioty z rozkładanym dachem można wygodnie transportować w torbie ochronnej. Można je również rozstawić w ciągu kilku minut bez użycia narzędzi. Namioty ekspresowe TOOLPORT są również w 100% wodoodporne i dostępne w wielu rozmiarach i kolorach. Tutaj znajdą Państwo odpowiedni produkt do każdego przenośnego zastosowania. A jeśli kiedyś trzeba będzie zmodernizować np. dach namiotu, w naszym asortymencie akcesoriów znajdą Państwo to, czego szukają. Co powiedzielibyście Państwo na markizę lub zadaszenie do swojego rozkładanego namiotu ekspresowego?

W ten sposób najczęściej wykorzystywane są namioty ekspresowe:

 • Jako namioty targowe na giełdzie, cotygodniowych targach lub jarmarkach bożonarodzeniowych. Ponieważ namioty ekspresowe są szczególnie szybkie w montażu, zapewniają optymalną ochronę stoisk handlowych przed warunkami atmosferycznymi. Najpopularniejsze rozmiary pawilonów to 3x3 m, 3x4,5 m i 3x6 m.
 • Jako ochrona przeciwsłoneczna lub schronienie na przyjęciach lub grillach we własnym ogrodzie.Tutaj dobrym wyborem jest rozmiar 3x3 m, lub 3x6 m (do zestawu piwnego). Tutaj dobrym wyborem jest rozmiar 3x3 m, lub 3x6 m (dla zestawu namiotowego).
 • Jako ochrona przed słońcem i deszczem podczas imprez sportowych, np. jako zadaszenie ławki rezerwowych.
 • Jako profesjonalne zadaszenie dla agencji eventowych, restauracji czy parków rozrywki. W tym przypadku stosowane są większe rozmiary, tj. 4x4 m, 4x6 m, 4x8 m i 5x5 m.
 • Jako ochrona przed niekorzystną pogodą dla barów, bufetów i cateringu podczas imprez, najbardziej popularnym rozmiarem jest 3x6 m.
 • Jako zadaszenie do samochodów kempingowych lub przy własnym domu w rozmiarach 3x2 m lub 3x3 m.
 • Jako małe zadaszenie miejsca pracy, np. przy pracach ogrodniczych lub rzemieślniczych. W tym wypadku wybierany jest najmniejszy rozmiar 3x2 m.
 • Jako namiot ogrodowy, np. jako zadaszenie mebli ogrodowych lub piaskownicy.
 • Jako stoisko targowe: pawilony targowe mają zazwyczaj wymiary 3x2 m lub 3x3 m.
 • Jako pawilon gastronomiczny, np. jako namiot dla palących lub jako powiększenie gościńca.

W przeciwieństwie do namiotów imprezowych, namioty ekspresowe są przeznaczone do szybkiego rozstawiania, częstego transportu i krótkiego czasu stania. Ponieważ są to pawilony składane, można je złożyć bezpośrednio po użyciu w ogrodzie lub w innym miejscu i szybko schować do torby transportowej.

Przy okazji: Czy wiedzą Państwo, że w przypadku większości naszych wodoodpornych pawilonów gwarantujemy dostawę części zamiennych przez 10 lat od daty zakupu?

Jakie materiały wykorzystywane są w namiotach ekspresowych?

Namiot składa się zazwyczaj z dwóch elementów: Plandeki i stelaża. W naszych namiotach ekspresowych jako materiał plandekowy stosujemy 100% wodoodporny poliester o wysokiej wydajności z powłoką PVC w różnych grubościach. Wszystkie szwy są uszczelnione mechanicznie, dzięki czemu wszystko w pawilonie pozostaje suche i przyjemne. Namioty ekspresowe dostępne są w wielu kolorach. Szczególnie popularne są kolory biały, zielony, antracytowy i czerwony. Przy okazji, kolor biały jest "kolorem obowiązkowym" na niektórych imprezach, co należy sprawdzić przed zakupem namiotu targowego.

Konstrukcja
Do wyboru są dwa materiały, z których wykonana jest konstrukcja namiotu ekspresowego: Stal lub aluminium. Obie są wysokiej jakości, gwarantują stabilność pawilonu.

Aluminium "ALULine"
 • Lekki, dlatego łatwy w transporcie
 • Wysoka ochrona przed korozją
 • Nadaje się do częstego montażu i demontażu
Stal "LOGILine"
 • Nieco cięższy, ale tańszy niż aluminium
 • Nadaje się do okazjonalnego montażu i demontażu

Jak wybrać odpowiedni rozmiar namiotu ekspresowego?

Profinamiot oferuje w sklepie internetowym wodoodporne namioty ekspresowe w dziewięciu rozmiarach od 3x2 m przez 3x3 m aż do 5x5 m a do tego w korzystnej cenie. Właściwy rozmiar zależy od przeznaczenia namiotu ekspresowego. Potrzebują Państwo wodoodpornego namiotu ekspresowego jako zadaszenia stoiska handlowego? Wtedy najlepiej jest wcześniej zmierzyć wszystko, co ma się pod nim znaleźć. To samo dotyczy sytuacji, gdy np. podczas imprezy chcemy ochronić samochód lub inne cenne przedmioty przed deszczem. Jeśli potrzebują Państwo po prostu miejsca chronionego przed słońcem o wysokiej odporności na promieniowanie UV dla maksymalnie 4 osób, pawilon o wymiarach 3x3 m z pewnością będzie wystarczający. Wodoodporny namiot ekspresowy nadaje się więc, w zależności od wielkości, nadaje się do wielu zastosowań.

Ściany boczne: Tak czy nie?

Ściany boczne w namiotach ekspresowych mogą służyć jako ochrona prywatności lub przed warunkami atmosferycznymi. Jeśli namiot ekspresowy ma zapewniać tylko cień, nie ma potrzeby stosowania ścian bocznych. ściany boczne mogą być przymocowane do jednego lub wielu boków altany: W zależności od potrzeb, dostępne są części półotwarte, ściany boczne z oknami lub drzwiami. Służą one wówczas jako ochrona przed deszczem, wiatrem i dla prywatności.

Wskazówka: Okna panoramiczne wyposażone są również w roletę dla lepszej ochrony prywatności.

Pokaż wszystkie namioty ekspresowe

Namioty imprezowe

Żadna impreza nie zakończy się fiaskiem: Nasze namioty imprezowe sprawdzą się idealne jako w 100% wodoodporne zadaszenie na imprezy w ogrodzie, eventy sportowe, imprezy klubowe, a nawet jako ochrona przed warunkami atmosferycznymi nad basenem.

Przy okazji: namioty imprezowe Profinamiot - w przeciwieństwie do wielu innych namiotów - są skonstruowane w taki sposób, aby zapewnić optymalną cyrkulację powietrza w namiocie bez przeciągów, a tym samym komfortowy klimat i idealne samopoczucie w pomieszczeniu!

Przykładowe możliwości wykorzystania namiotu:

 • Na przyjęcia w ogrodzie, grille lub uroczystości rodzinne. W zależności od liczby gości i miejsc siedzących lub wielkości bufetu, najpopularniejsze są tu rozmiary od 3x6 m do 4x8 m.
 • Jako namiot dla osób palących dla restauracji, zarówno dla regularnej działalności gastronomicznej, jak i jako dodatek podczas eventów.
 • Jako zadaszenie dla gości i cateringu na weselach, imprezach klubowych, sportowych czy festiwalach strzeleckich.
 • Jako zadaszenie do basenu, jacuzzi lub stawu ogrodowego, aby chronić znajdujący się pod nim zbiornik wodny przed niepogodą.

PE czy PVC - jak wybrać odpowiednią plandekę namiotową?

Namioty imprezowe mają plandeki z tworzywa sztucznego. Aby dać Państwu przybliżony obraz tego, jak wyglądają te dwa materiały: PE przypomina niebieskie torby na zakupy znanego szwedzkiego producenta mebli, a plandeka z PVC przypomina plandekę na samochodach ciężarowych.

PE (polietylen)
 • Lekki i poręczny
 • Łatwy transport i montaż
 • Magazynowanie nie zajmuje dużo miejsca.
 • Mniej kosztowne niż PVC
 • Do czasowego użytkowania
PVC (polichlorek winylu)
 • Gruby i wytrzymały
 • Do użytkowania przez cały rok
 • Trudnopalny, dostępny również z certyfikatem trudnopalności

Jak dobrać odpowiedni rozmiar namiotu?

Profinamiot oferuje Państwu duży wybór namiotów imprezowych w rozmiarach od 3x2 m do 8x36 m. Znalezienie pasującego namiotu nie będzie więc żadnym problemem. Jeśli szukają Państwo składanego namiotu imprezowego, znajdą go Państwo pośród naszych namiotów ekspresowych.

Jeśli znana jest Państwu tylko liczba gości ale nie jesteście jeszcze pewni, jaki rozmiar byłby odpowiedni, mamy praktyczną zasadę: liczba osób stojących x 0,5 = zapotrzebowanie na miejsce w m². Jeśli na przykład na uroczystość weselną zaproszonych jest 100 gości, potrzebny będzie namiot imprezowy o powierzchni co najmniej 50 m². Czyli namiot imprezowy o wymiarach 5x10 m.

I jeszcze jedna pomocna wskazówka: nasze namioty imprezowe można łączyć ze sobą także za pomocą rynien łączących. W ten sposób można zaoferować gościom jeszcze więcej przestrzeni!

Rożnorodne możliwości montażu ze względu na ściany boczne

Zamknięte z przodu, otwarte po bokach? Ściany boczne i szczytowe naszych namiotów imprezowych można indywidualnie montować lub demontować. Na przykład, można stworzyć dodatkowe wejścia po bokach lub usunąć wszystkie ściany boczne w gorące dni.

W ten sposób można cieszyć się produktem przez długi czas

Aby namiot imprezowy służył jak najdłużej, dwie rzeczy są szczególnie ważne: prawidłowe czyszczenie i przechowywanie namiotu oraz prawidłowa ochrona przed wiatrem lub śniegiem. W naszym magazynie oferujemy zarówno odpowiednie akcesoria.

Pokaż wszystkie namioty imprezowe

Pawilon ogrodowy

Pawilony ogrodowe lub namioty metalowe z solidną metalową ramą są elementem przyciągającym wzrok tworząc przytulną atmosferę relaksu w ogrodzie lub przydomowym tarasie. W naszych nowoczesnych i w 100% wodoodpornych pawilonach ogrodowych można odpocząć w samotności lub z przyjaciółmi i rodziną I to w każdą pogodę.

W razie deszczu ochroni Cię solidny dach typu hardtop wykonany z płyt poliwęglanowych lub wodoodporna plandeka dachowa. Oba warianty dachu, z dachem typu hardtop lub plandeką, zapewniają Państwu i Państwa meblom ogrodowym doskonałą ochronę przed promieniowaniem UV. Jeśli szukają Państwo ekspresowego pawilonu ogrodowego do użytkowania na zewnątrz, to w naszych namiotach ekspresowych znajdą Państwo to, czego szukają.

Przy okazji: Jeśli chcielibyście Państwo mieć trochę więcej prywatności na tarasie? Dostarczane w zestawie ściany boczne umożliwiają błyskawiczne zamknięcie pawilonu ogrodowego, dzięki czemu jest on chroniony nie tylko przed deszczem i słońcem, ale także przed ciekawskimi spojrzeniami.

Konstrukcja

Również przy stelażu namiotu metalowego do wyboru są dwa metale odporne na wpływ pogody. Oba materiały są szczególnie wysokiej jakości, zabezpieczone przed korozją i wytrzymałe w porównaniu z czystym żelazem lub drewnem. Ponadto namioty metalowe wymagają mniej pielęgnacji i konserwacji niż np. namioty drewniane. Namioty aluminiowe są lżejsze i dlatego są chętnie wybierane do użytkowania mobilnego.

Aluminium
 • Szczególnie lekki materiał
 • Wysoka ochrona przed korozją
Stal
 • Cięższe, lecz tańsze niż aluminium
 • Zabezpieczone przed korozją, z powłoką fosforanową i proszkową

Jak wybrać właściwy rozmiar?

Przed zakupem metalowego namiotu do ogrodu, najlepiej najpierw sprawdzić, ile miejsca jest naprawdę dostępne w pożądanym miejscu montażu. Rozważyć należy także wysokość altany, aby nie zahaczyć o drzewo lub krawędź dachu. W zależności od tego ile osób chce spędzać czas pod namiotem ogrodowym i jakie meble mają się pod nim znaleźć, miejsce można wybrać pomiędzy wymiarami 3x3m i 3x4m i 4x4m

Użytkowanie sezonowe czy całoroczne?

Profinamiot oferuje wodoodporne namioty ogrodowe z dwoma wariantami dachu: Dachy typu hardtop wykonany z płyt z poliwęglanu litego oraz plandeki dachowe poliestrowe typu softtop. Oba rodzaje plandek oferują oczywiście najlepszą ochronę przed deszczem i promieniowaniem UV, jednak plandeki poliestrowe nie nadają się do stosowania w zimnych porach roku. Z kolei płyty poliwęglanowe, które są podobnie odporne na stłuczenia jak szkło (ale lżejsze), sprawiają, że namiot z dachem pełnym jest zabezpieczony na zimę. Może on stać przez cały rok.
Szczególnie odporne na niekorzystną pogodę i wytrzymałe są nasze modele Deluxe, które nie tylko posiadają dachy typu hardtop (tzn. z płyt poliwęglanowych), ale również mają określone obciążenie śniegiem. Oznacza to, że sprawdzono, ile kg/m² śniegu może unieść dach. Dzięki temu są to idealne namioty całoroczne - a w kolorze antracytowym zawsze przyciągają wzrok.

Plandeka dachowa poliestrowa
 • 100% wodoodporna
 • Powinien zostać zdemontowany jesienią
Płyty poliwęglanowe
 • 100% wodoodporne
 • Odporny na zimę i odpowiedni do całorocznego użytkowania"
Wyświetl wszystkie pawilony ogrodowe

FAQ: Często zadawane pytania

Jak zabezpieczyć namiot ogrodowy?

Są różne sposoby na to, aby namiot był stabilny. Do tego celu można wykorzystać worki z piaskiem, specjalne kotwy gruntowe lub zabezpieczenia przeciwburzowe.

Ponieważ pawilony nie są zazwyczaj szczelnymi pomieszczeniami, ciepło jest tracone w ich wnętrzu. Jeśli chcemy ogrzewać namiot, to ze względów bezpieczeństwa urządzenie grzewcze musi być przystosowany do pracy w takich pomieszczeniach. Odległość pomiędzy urządzeniem grzewczym a ścianami bocznymi lub plandekami namiotu musi być wystarczająco duża, aby uniknąć zagrożenia pożarowego. Grzejnik powinien być również umieszczony w taki sposób, aby nikt (zwłaszcza dzieci i zwierzęta) nie mógł się z nim przypadkowo zetknąć. Często stosowane są tak zwane nagrzewnice gazowe, które za pomocą butli gazowej i energii elektrycznej, rozprowadzają ciepłe powietrze w pomieszczeniu.

Namioty z Profinamiot są w zasadzie w 100% wodoodporne i nie wymagają dodatkowej impregnacji. Szwy są również uszczelnione maszynowo i nie przepuszczają wody. Na rynku dostępne są również pawilony tekstylne lub plandeki bez uszczelnionych szwów, przez które może przedostawać się deszcz. Jeśli chcieliby Państwo dodatkowo zabezpieczyć swój pawilon przed zabrudzeniami, istnieją specjalne spraye impregnujące, które zapobiegają przywieraniu brudu do plandeki.

Namiot jest wodoodporny, gdy jego dach nie przepuszcza wody: zapewniają to plandeki dachowe z tworzywa sztucznego. Szwy plandek Profinamitot są uszczelnione mechanicznie, dzięki czemu woda nie ma możliwości przedostania się do środka. Wodoodporne są również pawilony ogrodowe z dachem typu hardtop, ponieważ składa się on z wodoodpornego poliwęglanu.

Namioty ekspresowe lub namioty imprezowe nie są konstrukcjami stałymi, lecz tzw. konstrukcjami przenośnymi, dla których obowiązują szczególne zasady ze względu na ich tymczasowe zastosowanie. Pawilony ogrodowe są zazwyczaj przeznaczone do dłuższego użytkowania i nie są zaliczane do konstrukcji tymczasowych. Chociaż z reguły nie jest wymagane pozwolenie na budowę, jest to zawsze zależne od województwa i skonsultować to z odpowiednim urzędem budowlanym przed zakupem.

 • 1*)
  Nasza oryginalna cena w tym sklepie zawiera 23% VAT.